Etkinlik Programı

13:00

Bisiklet Turu ve Toplu Okuma Etkinliği
“Beylikdüzü Okumaya Pedallıyor” Bisiklet Turu ve Toplu Okuma Etkinliği
Konuşmacılar:
Ekrem İMAMOĞLU, Beylikdüzü Belediye Başkanı,
Erhan BAYLADI, Başkan Danışmanı,
Fidan GÜL, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü
Güzergah: Büyükşehir Mah. Belediye Önü-Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı -Yaşam Vadisi Yaşam Kafe Önü

*****************************************************************************

53. Kütüphane Haftası Süresince (27 Mart – 2 Nisan) Devam Edecek Etkinlikler

BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sergi – Kitap Ve Kütüphane Karikatürleri Sergisi

Yer: Beyazıt Devlet Kütüphanesi Müdürlüğü

İletişim: Volkan GÜLÇEK (0212 522 3167)

***

REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

Sergi– Ebru Sergisi – Murat BARUT / Ebru Sanatçısı

Yer: Fatih Refik Halit Karay İlçe Halk Kütüphanesi
İletişim: Abdulkadir ÖZTUĞRUL (0212 523 2458)

***

BAHÇELİEVLER SİYAVUŞPAŞA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
Oryantasyon Eğitimi– Kütüphane Kullanıcıları Oryantasyon Eğitimi Atölye Çalışması ve Sergisi

Yer: Bahçelievler Siyavuşpaşa Çocuk Kütüphanesi
İletişim: Neşe DÖNEK (0212 441 9559)

***

AVCILAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

‘Kütüphane tanıtımı ve Barkovizyon gösterimi’

Yer: Avcılar İlçe Halk Kütüphanesi

İletişim: Ayşe DERVİŞOĞLU (0 212 591 1303)

***

ÜSKÜDAR SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Atölye Çalışması – Kütüphanemi Çiziyorum

Yer: Üsküdar Selimiye Çocuk Kütüphanesi

İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

***

KARTAL 17 NİSAN HALK KÜTÜPHANESİ

Sergi – Kitap Sergisi

Yer: Kartal 17 Nisan Halk Kütüphanesi

İletişim: Memet GÜNEŞ (0216 387 9089)

10:00

KÜTÜPHANE HAFTASI RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ

Açılış Konuşmacıları

– Rozelin İçgil, İ.Ü. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrencisi

– Samiye Erol Alkan, TKD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi,

– Prof. Dr. Mehmet Canatar, İÜ Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı,

– Dr. Çoşkun Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü,

– Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi Rektörü,

TKD İstanbul Şubesi 2017 Ödülleri

-Yılın Kütüphane Okurları,

-Yılın Kütüphane Dostu Ödülü

Onur Konuğu:

Sevin Okyay

Konser: Kütüphaneciler Korosu

Yer: İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi

10:00

MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Hatayı Karcı ERDOĞAN (216 370 5676)
***
MİHRİMAH SULTAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
Sergi – Kitap Sergisi
İletişim: Hülya BATMACI ALACA (0216 342 7454)
***
BAYRAMPAŞA OĞUZHAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Kitap Okuma – Kitap Okuma Etkinliği
İletişim: Kadir SAKARYA (0212 674 9424)

10:30

Kütüphane Haftası Açılış Töreni

Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi

Adres: Piri Mehmet Paşa Mah. Şerif Sok. No: 23 / B Silivri – 0 212 728 94 96
***
PENDİK ANADOLU LİSESİ
-Kütüphane Tanıtımı – Stant Açılışı
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

11:00

SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Çizgi Film Gösterimi – 5-6 Yaş Çocuklarına Yönelik
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Sergi – Ebru ve Klasik Sanatlar Sergisi
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

13:30

Üçüncü Mekan Kütüphaneler : Yeni Roller, Yeni Yaklaşımlar”

Moderatör Prof. Dr. Mehmet Canatar (İstanbul Üniversitesi)

Konuşmacılar:

-Yard. Doç. Dr. Berrin Küçükcan ( Adıgüzel M.Y.O.)

-Antonio D’addario, Mimar

-Prof. Dr. Bülent Yılmaz (Hacettepe Üniversitesi)

Düzenleyenler: İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dok.Dair. Bşk.

Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi

Yer: İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi

***

ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-MikroArt Sanatçısı HASAN KALE İle Canlı Performans Gösterimi -Sergi – Mikro Objelerde Fırçanın Dansı Sergisi

14:00

Yazar Arşivleri Açık Erişime Nasıl Sunulmalı? Tanpınar Arşivi Üzerinden Bir Uygulama Örneği

Konuşmacılar:

-Prof.Dr. Fikret Turan

-Prof.Dr. Tuba Karatepe,

-Prof.Dr. Handan İnci

Düzenleyeyen: İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

Yer: Türkiyat Araştırmaları Seminer Salonu

Adres: İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Horhor Caddesi Kavalalı Sokak No:5/4 Fatih/İstanbul – 0212440 00 00/26658

***

FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Oryantasyon Eğitimi–Kütüphane Kullanıcıları
İletişim: Abdulkadir ÖZTUĞRUL (0212 523 2458)
***
KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Öğrenci, Öğretmen ve Velilerle Birlikte: Kitap Sevgisi ve Kütüphane
İletişim: Sümeyye MUSTAFAOĞLU (0212 698 8085)
***
MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Hatayı Karcı ERDOĞAN (216 370 5676)
***
SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-53. Kütüphane Haftası Açılış Töreni
İletişim: Hilal DAŞGIN (0212 728 9496)
***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi – Heidi
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Okuma Etkinliği – Bağlarbaşı İlköğretim Okulu Öğrencileri İle Kitap Okuma Etkinliği
İletişim: Yaşar SARIYAR (0216 334 6886)

14:30

AVCILAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Ödül Töreni – En Çok Kitap Okuyan Üyelerimizin Ödüllendirilmesi
İletişim: Ayşe DERVİŞOĞLU (0 212 591 1303)

15:00

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Sunum – Küçükçekmece İlçe Halk Kütüphanesinin Hizmetleri İle İlgili Sunum
İletişim: Sümeyye MUSTAFAOĞLU (0212 698 8085)

15:30

PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
PENDİK ANADOLU LİSESİ
-Söyleşi – Gençlik ve Kitap Konulu Söyleşi
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

16:00

BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Konferans – Doç.Dr. Erol YILMAZ – Ekmek Su Kitap ve Kütüphane
İletişim: Volkan GÜLÇEK (0212 522 3167)

***
AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ
-Sergi – Nick MERDENYAN / Kaligrafi Sanatçısı – Sevgi ve Hoşgörü Yaprakları Sergisi
İletişim: Tuncay DOĞAN (0212 520 2081)

18:00

Konfrans
Osmanlı Kitap Kültürü: Çerçeve, Tarihçe ve Yöntem
Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Berat Açıl
Düzenleyen: Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi
Yer: İAE Arka Oda Konferans Salonu

08:30

Kitap Sergisi

Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Adres: Piri Mehmet Paşa Mah. Şerif Sok. No:23/ B Silivri – 0 212 728 94 96

09:00

İlkokul öğrencileri ile birlikte kendi okullarında Kütüphane Haftası kutlamaları için sunum ve çeşitli etkinlikler

Kütüphaneciler Okulla Buluşuyor

(Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personeli)

Düzenleyen: Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Yer: ECA Elginkan İlkokulu Konferans Salonu

Adres: Küçükyalı ECA Elginkan İlkokulu – 0216 6514375

09:30

Kütüphane Açılış Töreni

İbrahim Türker Gençlik Kütüphanesi Açılış Töreni

Moderatör: Fidan Gül – Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü

Konuşmacılar: Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İle Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Kütüphaneleri Halka Açılıyor” Ortak Projesi Ekrem İmamoğlu -Beylikdüzü Belediye Başkanı, Yafes Bakırcı – Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü, İbrahim Türker

Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yer: Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu Konferans Salonu

Adres: Büyükşehir Mahallesi Seven Sokak No1 Beylikdüzü / İSTANBUL

10:00

MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi- Yazar Ümit YAŞAR ÖZKAN ile Taş Masalları
İletişim: Hatayı Karcı ERDOĞAN (216 370 5676)
***
MİHRİMAH SULTAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Gösteri – Hacivat Karagöz Kukla Gösterisi
İletişim: Hülya BATMACI ALACA (0216 342 7454)
***
BAYRAMPAŞA OĞUZHAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Kitap Okuma – Kitap Okuma Etkinliği
İletişim: Kadir SAKARYA (0212 674 9424)

10:30

ÇELİKTEPE MEHMET AKİF ERSOY HALK KÜTÜPHANESİ
Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Nihan BEKAR (0212 325 6565)
***
BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
Ödül Töreni – 53. Kütüphane Haftası Açılış ve Ödül Töreni
İletişim: Bülent ÖZTÜRK (0212 445 0635)
***
ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Ziyaret– ‘53. Kütüphane Haftası Dolayısıyla Üsküdar Şemsipaşa İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Bağlı Birimlerin Personeli İle Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER’in Makamında Ziyaret Edilmesi’
İletişim: Levent POLAT (0216 553 1119)

11:00

Sanat Atölyesi

Mandal tırtıl yapımı Okulöncesi 4-5 Yaş

Konuşmacılar: Aslı ERDEN

Düzenleyen: Üsküdar Selimiye Çocuk Kütüphanesi

Yer: Selimiye Çocuk Kütüphanesi

Adres: Selimiye Mah. Şerif Kuyusu Sokak No:54 Üsküdar 0216 553 31 06

***

ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
KÜTÜPHANE AÇILIŞI
-Çatalca İlçe Halk Kütüphanesi Yeni Hizmet Binasının Açılış Töreni
-Protokol Konuşmaları
-Ödül Töreni
-İkram
Adres: Cumhuriyet Meydanı Ferhatpaşa Mah. Tevfik Erdönmez Cad. No:8/B
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
-Şiir Dinletisi – Mahmutbey İlkokulu Öğrencilerinde şiir dinletisi
İletişim: Bülent ÖZTÜRK (0212 445 0635)

***
KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi– Midnight in Paris Filmi Gösterimi
İletişim: Derya ODABAŞI (0216 337 9525)

***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Ödül Töreni
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

***
ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
Okuma Etkinliği – Sokullu Mehmet Paşa İlköğretim Okulu Öğrencileri İle Kitap Okuma Etkinliği
İletişim: Yaşar SARIYAR (0216 334 6886)
***
SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması– Sanat Atölyesi: Okulöncesi 4-5 Yaş Mandal Tırtıl Yapımı
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

11:30

BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – İsmail KESKİN-Kütüphanelerin Günümüzdeki Yeri ve Önemi
İletişim: Bülent ÖZTÜRK (0212 445 0635)
***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Sunum – Şehit Murat Yüksel İlkokulu Öğrencileri – Hayalimdeki Kütüphane’ Konulu Resim Şiir Öykü Sunumları
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Müzik Dinletisi – Şehit Murat Yüksel İlkokulu Öğrencileri İle Müzik Dinletisi
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

12:00

BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
-Okuma Etkinliği – Ailece Kitap Okuyoruz
İletişim: Bülent ÖZTÜRK (0212 445 0635)

13:00-15:00

Panel:

Edebiyatımızın Mutfağından Ustalar: Çevirmen, Editör ve Kapak Tasarımcısı
Konuşmacılar:
Sevin Okyay,
Semih Gümüş,
Utku Lomlu
Yer: Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi. Rumelifeneri Yolu Sarıyer – İstanbul
Kayıt: “http://ku.libcal.com/event/3196986” (Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.)

13:00

Atölye
Atölye: Araştırmacı Çocuklar Kütüphaneleri Keşfediyor
Eğitmenler: Merve Dirken -Ece Öksüz- Büşra Devran
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralİstanbul Kampüsü,Mimarlık Fakültesi, KD6
Adres: İstanbul Bilgi Üniversitesi
santralİstanbul Kampüsü,Mimarlık Fakültesi, KD6
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No:2/13 Eyüp İstanbul 0212 311 73 99

13:30-17:00

Kütüphane Şenliği 4

13.00
KARŞILAMA – KAYIT (Çekiliş kuponu dağıtımı)

ŞENLİK AÇILIŞI
Dr. Pervin BEZİRCİ, (Daire Başkanı)
Prof. Dr. Mahmut AK,(Rektör)

14.00
“ROBOTLAR” – İÜ Robotik
“OYNATMAK İSTİYORUZ” Art – Niyetliler Tiyatrosu

14.45
KUTU KUTU YARIŞMASI (Sürpriz Hediyeler)

15.15
Sponsor Firmalara Plaket Takdimi

15.30
MÜZİKLİ SÖYLEŞİ
İlhan ŞEŞEN & Hakan DEDELER

13.30-17.00
Verİtabanı Tanıtım Stantları ve FOTOĞRAF SERGİSİ “Yaşamın İçinde Kütüphaneciler

13:00

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
ATAKENT KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ SERGİ SALONU -Sergi – Kitap ve Fotoğraf Sergisi
İletişim: Sümeyye MUSTAFAOĞLU (0212 698 8085)
***
LEVENT FATMA BANAT ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati
İletişim: Seyit KIVRAK (0 212 324 4425)

13:30

Seminer

Oyunlaştırma! : Kullanıcı eğitiminde yeni bir yaklaşım

Konuşmacı: Ayhan Bozkurt

Düzenleyen: Özyeğin Üniversitesi Kütüphanesi

Yer: Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Scola-122

Adres: Özyeğin Üniversitesi Kütüphanesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL – 216 564 9494

13:30

Karagöz Hacivat Sahnesi
Karagözevi ile Karagöz Hacivat Sahnesi
Konuşmacılar: Hasan Hüseyin Karadağ
Düzenleyen: Üsküdar Selimiye Çocuk Kütüphanesi
Yer: Selimiye Çocuk Kütüphanesi
Adres: Selimiye Mah. Şerif Kuyusu Sokak No:54 Üsküdar 0216 553 31 06

13:30

SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Gösteri – Hasan Hüseyin Karadağ İle Karagöz-Hacivat Sahnesi
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

14:00

FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK Kütüphanesi
-Söyleşi– Suna DURMAZ / Yazar – İnsanlığın Okuma Serüveni
İletişim: Abdulkadir ÖZTUĞRUL (0212 523 2458)
***
ÇAĞLAYAN HALK KÜTÜPHANESİ
Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Mahmut ÖZBAKIR (0212 224 6202)
***
BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Konferans – Dursun GÜRLEK / Yazar – Alimler ve Arifler Meclisi Kütüphaneler
***
AVCILAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Hacı TEKİN / Psikolog Aile Danışmanı– Dikkat Dağınıklığının Önlenmesi ve Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?
-Atölye Çalışması – Birlikte kitap ayracı yapıyoruz…
İletişim: Ayşe DERVİŞOĞLU (0 212 591 1303)
***
ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Oryantasyon Gezisi– Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi Kütüphane Oryantasyon Gezisi
İletişim: Levent POLAT (0216 553 1119)

***

SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Dinleti – Silivri Toki Anadolu Lisesi Öğrencileri İçin Şiir ve Müzik Dinletisi
-Söyleşi – Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?
İletişim: Hilal DAŞGIN (0212 728 9496)
***
KARTAL 17 NİSAN HALK KÜTÜPHANESİ
Türk Kızılayı Anadolu Lisesi Konferans Salonu Açılış Töreni
-Söyleşi – Mehmet GÜNEŞ – Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler
İletişim: Memet GÜNEŞ (0216 387 9089)
***
ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Ödül Töreni
Kütüphanemizin EN’leri
İletişim: Süheyla ACAR (0212 518 1047-48)
***
PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Pendik Devlet Hastanesi Çocuk Bölümü
-Ziyaret – Kitapla Buluşuyor, Kitapla Sağlık Buluyoruz
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

14:00

Seminer

Ekmek, Su, Kitap ve Kütüphane konulu seminer

Konuşmacı: Doç. Dr. Erol Yılmaz

Düzenleyen: Bağcılar Belediyesi

Yer: Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi

Adres: Sancaktepe Mah. 934. Sok. No:3 Bağcılar – 212 435 64 60
.

14:30

ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Müzik Dinletisi – Ali Erenus / Müzisyen – Ali Erenus Aranjmanlar

15:00

Ödül Töreni

Yılın en çok kitap okuyan üyelerine ödül töreni

Moderatör: Nurhan Cihan

Konuşmacı:Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı

Düzenleyen: Bağcılar Belediyesi

Yer: Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi

Adres: Sancaktepe Mah. 934. Sok. No:3 Bağcılar – 212 435 64 60

***
KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi–Yeşim CİMCÖZ / Yazar – Yaşamdan Kitap ve Kütüphane İzleri
İletişim: Derya ODABAŞI (0216 337 9525)

15:00-17:00

Panel

İntihalin Önlenmesi : Kütüphaneciler İçin Yeni Bir Rol

Konuşmacılar:

Yrd. Doç. Dr. Ekrem KURT, Öğretim Görevlisi, MEF Üniversitesi
Hakan KAPUCU, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı, Işık Üniversitesi
Ramazan ÇELİK, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Birim Sorumlusu, MEF Üniversitesi

Düzenleyen: MEF Üniversitesi Kütüphanesi

Yer: A201

Adres: MEF Üniversitesi Ayazağa Cad. No:4 Maslak 34396 Sarıyer, İstanbul – 0 (212) 395 37 13

16:00

KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Konser– Ezgi BARKIN
İletişim: Derya ODABAŞI (0216 337 9525)
***
AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ
-Dinleti – Melihat GÜLSES / Müzisyen – Sesin Keşfi Ve Musiki İcrası -Dinleti – Necip GÜLSES / Müzisyen – Türk Müziğini Yorumlama
-İletişim: Tuncay DOĞAN (0212 520 2081)

17:30

Seminer
Kütüphanelerde Yenilikçi Yaklaşımlar: Okuma Etkinlikleri
Konuşmacılar: Hilal Çuhadar-Kütüphaneci, Hakan Gürses-Türkolog
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: Erol Günaydın Sahnesi
Adres: Büyükşehir Mah. Belediye Cad. No.22 Beylıcıum Avm. 2. Beylikdüzü-İstanbul

09:00

İlkokul öğrencileri ile birlikte kendi okullarında Kütüphane Haftası kutlamaları için sunum ve çeşitli etkinlikler

Kütüphaneciler Okulla Buluşuyor

(Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personeli)

Düzenleyen: Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Yer: ECA Elginkan İlkokulu Konferans Salonu

Adres: Küçükyalı ECA Elginkan İlkokulu – 0216 6514375

10:00

Seminer

Arşiv Belgeleri Işığında Mühendishane’den Mühendis Mektebi’ne İstanbul Teknik Üniversitesi Kütüphanesi

Konuşmacı: Duygu Aysal Cin

ITU Kütüphaneleri Sayısal Koleksiyon
Konuşmacı : Erdal IŞIK
Düzenleyen: İstanbul Teknik Üniversitesi
Yer: İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans Salonu

Adres: Mustafa İnan Kütüphanesi Ayazağa Kampüsü 34469 Maslak/İSTANBUL 0212 285 30 13 (6626)

10:00

Söyleşi
Kütüphane Tanıtım Günleri Oryantasyon Programları
Konuşmacı: Hilal Çuhadar-Kütüphaneci
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: İbrahim Türker Gençlik Kütüphanesi
Adres: Büyükşehir Mahallesi Seven Sokak No1 Beylikdüzü / İSTANBUL

10:00

MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Okul Öncesi Öğrencileri İle Keçe Yapımı İletişim: Hatayı Karcı ERDOĞAN (216 370 5676)
***
GAZİOSMANPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi– Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu Öğrencileriyle Hayalimdeki Kütüphane Söyleşisi
İletişim: Cemalettin TAŞKIN (212 578 6470)
***
ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİLMİ ÇELİKOĞLU ORTAOKULU
-Okul Ziyareti – Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu’nu Ziyaret ve Kütüphane Tanıtımı
İletişim: Yaşar SARIYAR (0216 334 6886)
***
KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
ATAKENT KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ SERGİ SALONU -Sergi – Kitap ve Fotoğraf Sergisi
İletişim: Sümeyye MUSTAFAOĞLU (0212 698 8085)
***
BAYRAMPAŞA OĞUZHAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati – ‘Okul Öncesi Öğrencilerine masal dinletisi’
İletişim: Kadir SAKARYA (0212 674 9424)

10:30

PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Okul Öncesi Çocuklar İçin
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

11:00

GÜNGÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
KÜTÜPHANE AÇILIŞI:
-Güngören İlçe Halk Kütüphanesi Yeni Hizmet Binasının Açılış Töreni -Folklor Gösterisi
-Protokol Konuşmaları
-Ödül Töreni
-İkram
-Tiyatro – Kitapların Renkli Dünyası
Adres: Merkez Mah. Kemaliye Sk. Güngören Kültür Merkezi No:1
İletişim: Aynur ZÜNBÜL (0212 643 2627)
***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ FERHATPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU -Söyleşi – İncila ÇALIŞKAN / Yazar İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
MİHRİMAH SULTAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Oyun Hamuru
İletişim: Hülya BATMACI ALACA (0216 342 7454)
***
-Kütüphane Tanıtımı – Kütüphanemi Tanıyorum: Eser Anaokulu 4-6 Yaş
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

12:00

ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Söyleşi – Sait BAŞER – Ana Hatlarıyla Türk Kültür ve Medeniyeti -Söyleşi – Can CEYLAN – Kenan Rifai BÜYÜKAKSOY’da Birlikte Yaşama

Kültürü

-Söyleşi – Hayri ATEŞ – Yalnızlık Ömür Boyu
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

***

ŞEMSİPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

Ziyaret– ‘53. Kütüphane Haftası Dolayısıyla Üsküdar Şemsipaşa İlçe Halk Kütüphanesi Ve Bağlı Birimleri Personelleri İle Beraber KYGM Eski Genel Müdür Yardımcılarından Sayın Nail BAYRAKTAR Ve Kurumumuzun En Eski Çalışanlarından Sayın Nimet BAYRAKTAR’ın Evlerinde Ziyaret Edilmesi’

İletişim: Levent POLAT (0216 553 1119)

***

PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Masal Saati – Okul Öncesi Çocuklar İçin
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

12:30

“Kitap Okuma Etkinliği ve Kitap Takası”
Yer: Kadıköy Belediye Başkanlığı Bahçesi
Katılımcılar: Kadıköy Belediye Başkanı, Kadıköy Belediyesi Personeli ve Dr. Sait Darga İlköğretim Okulu öğrencileri.

12:30

81 İLDE KİTAP OKUYORUZ
İNSAN HER YERDE OKUR

Merkezler

Kadıköy Aziz Berker İlçe Halk Kütüphanesi
Sancaktepe Bld. Yunus Emre Bilgievi, Sancaktepe Bld. Mevlana Bilgievii, Sancaktepe Bld. Hacı Bektaş-I Veli Bilgievi, Sancaktepe Bld. Mehmet Akif Ersoy Bilgievi, Sancaktepe Bld. Karacaoğlan Bilgievi, Sancaktepe Bld. Necip Fazıl Kısakürek Bilgievi, Sancaktepe Bld. Ahmet Yesevi Bilgievi, Sancaktepe Bld. Aşıkveysel Bilgievi, Sancaktepe Bld. Fatih Sultan Mehmet Bilgievi, Sancaktepe Bld. Şaban-I Veli Bilgievi, Sancaktepe Bld. Akşemseddin Bilgievi, Sancaktepe Bld. Mustafa Öncel Bilgievi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi, Sancaktepe Bld. Fehmi Yılmaz Bilgievi, Sancaktepe Bld. Kadir Topbaş Bilgievi, Sancaktepe Bld. Ahmet Keleşoğlu Bilgievi

13:00

Atölye
Atölye: Araştırmacı Çocuklar Kütüphaneleri Keşfediyor
Eğitmenler: Merve Dirken -Ece Öksüz- Büşra Devran
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralİstanbul Kampüsü,Mimarlık Fakültesi, KD6
Adres: İstanbul Bilgi Üniversitesi
santralİstanbul Kampüsü,Mimarlık Fakültesi, KD6
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No:2/13 Eyüp İstanbul 0212 311 73 99

13:00

GÜNGÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Söyleşi – Tuncel ALTINKÖPRÜ / Yazar – Yahya Çavuş İlkokulu Okulu ve Cumhuriyet İlkokulu Öğrencilerinin Katılımları İle.

İletişim: Aynur ZÜNBÜL (0212 643 2627)

***

KARTAL İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ -Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Sunay KAYA (216 671 1147)

***

LEVENT FATMA BANAT ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

-Sunum –Kütüphane hizmetleri tanıtımı
İletişim: Seyit KIVRAK (0 212 324 4425)

***
LEVENT FATMA BANAT ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Sunum –Kütüphane hizmetleri tanıtımı
İletişim: Seyit KIVRAK (0 212 324 4425)
***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati – Koşuyolu Küçük Şeyler Anaokulu Öğrencileri İle Masal Saati Etkinliği
İletişim: Yaşar SARIYAR (0216 334 6886)
***
SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi – 11 Yaş Çocuklarına Yönelik Film Gösterimi
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)

13:00 - 17:00

Panel

Bilgiye Erişimde Engellilere Yönelik Kütüphane Uygulamaları

Program

13.00-13.15​ Kayıt
13.15-13.30​ Açılış Konuşmaları:
Dr. Pervin Bezirci,, İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı
Mustafa Özyürek, TKD İstanbul Şube Başkanı
Bahar Biçen Aras, Kültür Paylaşım Platformu
Oturum Başkanı:​

Prof. Dr. Berat Bir, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi

Konuşmacılar:

13.30-14.00
Yrd. Doç. Dr. Berrin Küçükcan, Bilgiye Erişimde Kütüphane Binasından Kaynaklanan Sorunlar, Ataşehir Adıgüzel MYO
14.00-14.3
Abdullah Turan, Kütüphanelerde Engellilere Yönelik Teknoloji Uygulamaları, Kültür Paylaşım Platformu / İstanbul Bilgi Üniversitesi
14.30-15.00
Bahar Biçen Aras, Türkiye’deki Engelli Kütüphaneleri ve Uygulamaları, MBA, Kültür Paylaşım Platformu / MEF Üniversitesi
15.00-15.15 Ara
15.15-15.45
Volkan Gülçek, Beyazıt Devlet Kütüphanesi Görme Engelliler Bölümü, Beyazıt Devlet Kütüphanesi
15.45-16.15
Esra Korkmaz, İstanbul Görme Engelliler Bilgi Merkezi ​ Projesi, İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü İstanbul Görme Engelliler Bilgi Merkezi
16.15-16.45
Mustafa Özyürek, İstanbul Üniversitesi Engelsiz Bilgi​ Hizmeti, İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Engelsiz Bilgi Merkezi
16.45-17.15
Ilgın Aydınoğlu, Engelli Bir Kullanıcı Olarak Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri, İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENUYGAR)
17.15-17.30​
Genel Değerlendirme, Kapanış
Düzenleyen Kurumlar:

Kültür Paylaşım Platformu
Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi
İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Destekleyen Kurumlar:

MEF Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Yer: İstanbul Üniveristesi Rektörlük Binası Doktora Salonu

13:30

Sinema gösterimi
Film gösterimi 11 yaş
Konuşmacılar: Nagihan AÇIKEL
Düzenleyen: Üsküdar Selimiye Çocuk Kütüphanesi
Yer: Selimiye Çocuk Kütüphanesi
Adres: Selimiye Mah. Şerif Kuyusu Sokak No:54 Üsküdar 0216 553 31 06

14:00

KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi– Doç. Dr Işıl İlknur SERT – Sosyalleşme Merkezi Olarak Halk Kütüphaneleri
İletişim: Derya ODABAŞI (0216 337 9525)
***
FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi
İletişim: Abdulkadir ÖZTUĞRUL (0212 523 2458)

***
ÇELİKTEPE MEHMET AKİF ERSOY HALK KÜTÜPHANESİ
-Ödül Töreni
İletişim: Nihan BEKAR (0212 325 6565)
***
SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Konferans – Çiğdem İZCİ GAZEL / Kütüphaneci – Kitap ve Kütüphane
İletişim: Hilal DAŞGIN (0212 728 9496)

14:00-16:00

Panel

Kişisel Arşivler Işığında Tarihe Yolculuk

Moderatör: Cengiz Kırlı,Boğaziçi Üniversitesi Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi

Konuşmacılar:

Eva Achladi, Yani Paisios, Sismanoglio Kütüphanesi

Ayhan Kaygusuz, İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi

Senem Acar, Koç Üniversitesi Kütüphanesi

Emine H. Gür, Boğaziçi Üniversitesi Kütüphanesi

Nurçin İleri, Boğaziçi Üniversitesi Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Kriton Curi Salonu, Güney Kampüs (BTS yanı)

Adres: Boğaziçi Üniversitesi Kriton Curi Salonu Güney Kampüs, Etiler (0537) 211 84 06, (0506) 866 79 78, (0212) 359 44 14

Not: Katılımcıların “https://goo.gl/GOEZxa adresdeki formu doldurması gerekmektedir.

.

14:00

Konferans
Üçüncü Mekan Olarak Kütüphaneler
Konuşmacı: Prof. Dr. Bülent Yılmaz
Yer: Neşet Ertaş Kültür Evi
Adres: İçerenköy Mahallesi Alanaldı Cad.No:1-3 Ataşehir

14:00

Konferans:
Kütüphane Haftası Konulu Konferans
Konuşmacı: İkram KAYAPINAR
Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Adres: Piri Mehmet Paşa Mah. Şerif Sok. No:23/B Silivri – 0 212 728 94 96

14:30

ÇELİKTEPE MEHMET AKİF ERSOY HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Derya DENİZ / Yaşam Koçu -Yaşam Farkındalığı
İletişim: Nihan BEKAR (0212 325 6565)

15:00

“Değişen Kütüphane Hizmetleri Işığında Yeni Yapılanmalar / Yaklaşımlar
Katılımcılar:
Doç. Dr. Ümit Konya (İst. Ün. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi)
Yrd. Doç.Dr. Gülten Alır(Yıldırım Beyazıt Ün. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi)
Selim Senin (Mimar)
Yer: Barış Manço Kültür Merkezi
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi

15:30

ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Oryantasyon Gezisi– İMKB Kız Meslek Lisesi Ziyareti

16:00

AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Prof.Dr. Mahmud Erol KILIÇ– Edebiyat ve Tasavvuf
-Söyleşi – Mehmet MAZAK / Araştırmacı Yazar – Kültürümüz, Kütüphanelerimiz Ve Şehir Kütüphaneleri

19:00

Söyleşi
Kütüphanelerde Dijital İnsan Bilimleri
Konuşmacılar:
Orçun Madran,
Ayşegül Koç,
Alkım Almila Akdağ
Düzenleyen: SALT Araştırma
Adres: SALT Galata Bankalar Caddesi 11 Karaköy 34420 İstanbul – 0212 334 22 00

09:00

ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ ATİK VALİDE İMAM HATİP ORTAOKULU
-Okul Ziyareti – Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret ve Kütüphane Tanıtımı
İletişim: Yaşar SARIYAR (0216 334 6886)

09:15-18:00

Beyoğlu’nu BiblioPera Kütüphanelerine Uğrayarak Geziyoruz
Kayıt: www.bibliopera.org (Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.)

09:30

ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ FORD OTOSAN İLKOKULU
Söyleşi – İncila ÇALIŞKAN/ Yazar – Çocuk ve Kitap
İletişim: Süheyla ACAR (0212 518 1047-48)

10:00

Kütüphane Tanıtım Programı
Kütüphanemizi Tanıyor muyuz?
Konuşmacı: Zeynep Gedikoğlu
Düzenleyen: Bağcılar Belediyesi
Yer: Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi
Adres: Sancaktepe Mah. 934. Sok. No:3 Bağcılar – 212 435 64 60

10:00

Çalıştay
Hem Okurum Hem De Anlarım : Okuma Ve Okuduğunu Anlama Etkinlikleri
Konuşmacı: Hilal Çuhadar-Kütüphaneci
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: İbrahim Türker Gençlik Kütüphanesi/ Tevfik Yener Kütüphanesi
Adres: Büyükşehir Ortaokulu/Evliya Çelebi İlkokulu

10:00

SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Sanat Atölyesi: Kendi Kitap Ayıracımı Tasarlıyorum
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)
***
GAZİOSMANPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi – Selçuk AYDIN / Atatürk Kitaplığı Uzman Kütüphanecisi – Doğru Bilginin İzini Sürmek : Bilgi Okuryazarlığı

10:30

Panel

Kamu Binalarının Yenilenme ve Dönüşüm Süreçlerine “KentSEL, MekanSAL Ve KütüphaneSEL” : Kütüphaneci, Mimar, Müteahhit Deneyimleri

Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Güssün GÜNEŞ (Marmara Üniversitesi)

Konuşmacılar

Yrd. Doç. Güssün GÜNEŞ (Marmara Üniversitesi)

Leyla YÜCEL-Mimar & iç Mimar (ALKOR Mimarlık & Yapı İnşaat)

Dr. Serpil KEÇELİ– Mimar (Marmara Üniversitesi)

Fatih AYAR -Mimar (Marmara Üniversitesi)

Aslıhan ÖZCAN –Mimar Müteahhit ( Batman Sarıgül İnşaat)

Yer:Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kültür Merkezi
Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu

Saat: 10:30-12:30 Program

12:30-13:00 Kütüphane Turu

13:00-13:30 Öğle Yemeği

Düzenleyen: Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Adres: Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kütüphanesi / Altunizade – 0216 6514375 / 1470

10:30

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Ödül Töreni

***

MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Tiyatro Gösterisi – ‘Albay ve Kuşlar’ – Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatrosu

***

SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

SİLİVRİ BELEDİYESİ YAŞAR KEMAL SERGİ SALONU

-Barkovizyon Gösterimi – “Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler ”

İletişim: Hilal DAŞGIN (0212 728 9496)
***

GÜNGÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Kitap Okuma Etkinliği – ‘Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileriyle Kitap Okuma Etkinliği’

İletişim: Aynur ZÜNBÜL (0212 643 2627)
***

BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ

-Atölye Çalışması – Okul Öncesi Öğrencileri İle .
***

FATMA BANAT ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

-Sunum – Anaokulu Öğrencilerine Kütüphane hizmetleri tanıtım

11:00

Edebi Yolculuklar Gezi Programı
Edebi Yolculuklar – Müzeyle Tanışma Kütüphaneyle Buluşma : Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi Gezisi
Konuşmacı: Hilal Çuhadar-Kütüphaneci
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: Kütüphane Gezisi: Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi
Adres: Sultanahmet/İstanbul

11:00

Sanat atölyesi

Kendi kitap ayıracımı tasarlıyorum 9 yaş

Konuşmacılar: Gülay AKBULUT

Düzenleyen: Üsküdar Selimiye Çocuk Kütüphanesi

Yer: Selimiye Çocuk Kütüphanesi

Adres: Selimiye Mah. Şerif Kuyusu Sokak No:54 Üsküdar 0216 553 31 06

ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Gösteri – Özel Büyükada Rum İlkokulu Öğrencilerinin Kütüphane Haftası Gösterisi

***

-GAZİOSMANPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

-Ödül Töreni

***

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Şenlik – Palyaço Gösterisi ve Çocuk Şenliği
İletişim: Sümeyye MUSTAFAOĞLU (0212 698 8085)

***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Okuma Etkinliği – Çatalca cumhuriyet beydanı’nda
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi – Okul Öncesi Öğrencileri İLE.
***
SEFAKÖY HALK KÜTÜPHANESİ
-Ödül Töreni
***
KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ KADIKÖY KAYMAKAMLIĞI
-Ödül Töreni ve Yemek Daveti
İletişim: Derya ODABAŞI (0216 337 9525)
***
MİHRİMAH SULTAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması –Kevser YILMAZ / Nöbetçi Bloğun Kurucusu ve Çocuk Kitapları Araştırmacısı – Masal Anlatıcılığı Atölyesi
***
SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Sanat Atölyesi: Kendi Kitap Ayıracımı Tasarlıyorum 9 Yaş
İletişim: Aslı ERDEN (0216 553 3106)
***
SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
SİLİVRİ BELEDİYESİ YAŞAR KEMAL SERGİ SALONU Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Sergi Salonu Söyleşi – Fatih ERDOĞAN/Yazar

12:00

ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati – Düşler Evi Anaokulu Öğrencileri İle Masal Saati Etkinliği

13:00

KARTAL İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi – Özgür ÖZGÜLGÜN / Tiyatro Sanatçısı – Okuma Sevgisi
İletişim: Sunay KAYA (216 671 1147)
***
KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik
***
BOSTANCI ÖMER FARUK TOPRAK HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati– Uçan At Çocuk Yuvası İle Masal Saati Etkinliği -Sergi
İletişim: Nurdan YILDIZ (0216 361 8983)

13:15

Yarışma Ödül Töreni

Yarışma Ödül Töreni : “BİLGİ Avcıları / Knowledge Hunters”

Konuşmacılar: İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar Yarışma Komitesi

Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Latif Mutlu Kütüphanesi

Adres:İstanbul Bilgi Üniversitesi Latif Mutlu Kütüphanesi Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No:2/13 Eyüp İstanbul 0212 311 73 99

13:30

Panel
Gökte, Webde, Kütüphanede e-Kitap
moderatör Sami Çukadar
Konuşmacılar: Şahin Giray | Lisanslama Müdürü -Türkiye, Azerbaycan, İran – Springer Nature Abdullah Turan | Referans Takım Yöneticisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar Kamil Mehmet Özkan | THY Sosyal Medya Şefi, Skylibrary
Düzenleyen: İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Seminer Salonu
Adres:İstanbul Bilgi Üniversitesi
santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Seminer Salonu
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No:2/13 Eyüp İstanbul

13:30

AVCILAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi– Mustafa ÖZTÜRK / Yazar – Kitap ve Okuma Alışkanlığı
İletişim: Ayşe DERVİŞOĞLU (0 212 591 1303)
***
MİMAR SİNAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi– Nermin SEYRATLI/ Yazar, Şair – Şiir Üzerine Söyleşi’
İletişim: Melek BALABAN (0212 881 1157)
***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Gösteri– Ali ÇAKIR ile Meddah Gösterisi
***
PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANE
-Söyleşi – Pendik Atatürk Ortaokulu İle Kütüphanede Buluşalım, Kötü Alışkanlıklardan Kurtulalım
İletişim: Perihan KURNAZ (0216 354 0806)

14:00

Panel
Bilge Kadın Platformu Üyeleriyle Yakın Tarih
Konuşmacı: Nurhan Cihan
Bilge Kadın Platformu üyeleri
Düzenleyen: Bağcılar Belediyesi
Yer: Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi
Adres: Sancaktepe Mah. 934. Sok. No:3 Bağcılar – 212 435 64 60

14:00

Tören
Ödül töreni
Ümit YEŞİLAĞAÇ
Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütphanesi
Yer:Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
AdresPiri Mehmet Paşa Mah.Şerif Sok. No:23/B SİLİVRİ – 0 212 728 94 96

14:00

BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

-Konferans – Adil SARMUSAK / Beyazıt Sahaflar Derneği Başkanı – Beyazıt Devlet Kütüphanesine Komşu Olmak

***

ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

-Söyleşi – İncila ÇALIŞKAN/ Yazar – Çocuk ve Kitap
***

BAHÇELİEVLER SİYAVUŞPAŞA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

-Söyleşi–Utkan TİYEKLİ / Psikiyatrist – Uyuşturucu, Bağımlılık ve Okuma Alışkanlığı

***

FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

-Söyleşi– Günay SÜNGÜ- /Yazar -Okumanın Üç Açısı
***

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

-Panel – Küçükçekmece Yeşilay Şubesi Tarafından Bağımlılıklarla Mücadele Paneli

***

-Söyleşi– Güler YILDIZ / Kütüphane Müdürü – Mustafa Pars İlkokulu öğrencileriyle Kütüphaneler ve Okuma Alışkanlığı

***

ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ

-Konferans – Doç. Dr. Işıl İlknur SERT – Halk Kütüphanelerinde Yenilikçi Yaklaşımlar

14:30

PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati

15:00

FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Ödül Töreni
İletişim: Abdulkadir ÖZTUĞRUL (0212 523 2458)
***
ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Ödül Töreni

15:30

Konfrans
“Halk Kütüphanelerinin Kentteki Yeri ve Rolü; İstanbul için değerlendirmeler”
moderatör Uzman Elif KARAKOÇ
Konuşmacılar: Doç. Dr. Hatice AYATAÇ (İTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü)
Düzenleyen: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
Yer: MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Video Konferans Salonu
Adres:Meclisi Mebusan cad No:24, 34427 Fındıklı/Beyoğlu/İstanbul

17:00

ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi – İskender PALA/ Yazar – Konumuz Kitaplar

10:00

Kitap Bağış Kampanyası
“Oku-Paylaş” Toplu Bağış Kitap Gönderimi”
Konuşmacılar: Fidan Gül-Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü, Göksel Gökçe- Beygem Eğitim Koordinatörü
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü- Beylıcıum Yerleşkesi
Adres: Büyükşehir Mah. Belediye Cad. No.22 Beylıcıum 2. Kat Beylikdüzü-İstanbul

10:00

Söyleşi
Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler adlı söyleşi
Konuşmacı: Çiğdem İZCİ GAZEL
Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Yer: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Adres: Piri Mehmet Paşa Mah. Şerif Sok. No:23/ B Silivri – 0 212 728 94 96

10:00

SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Okuma Etkinliği
***
GAZİOSMANPAŞA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi – Funda AKBULUT / Yazar – Bir Çocuk Kitabı Nasıl Yazılır?
***
FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Film Gösterimi –Sıradışı Okurlar
***
BAĞCILAR MAHMUTBEY HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi –Fadime DERİCİ / Öğretmen – Kütüphane Nedir? Kütüphanenin İnsan Hayatındaki Rolü Nedir?
***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati – Şehit Murat Yüksel İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri İle.
***
MALTEPE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Yarışma – Öğretmen Sedar ENGÜL ve Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Kütüphanenin Şifresi Etkinliği
***
MİHRİMAH SULTAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Atölye Çalışması – Kültür Bavulu ile Ahşap Kitap Ayracı Boyama Etkinliği

10:30

ÜSKÜDAR ŞEMSİPAŞA HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Oryantasyon Gezisi– Üsküdar Ticaret Lisesi Ziyareti
***
SELİMİYE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Kütüphane Tanıtımı – Kütüphanemi Tanıyorum: Yılmaz Anaokulu 4-6 Yaş
***
BOSTANCI SERAP SEDAT ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati– Bostancı Azra Çocuk Yuvası Masal Saati.
İletişim: Ümran ALHAN (0216 380 1517)

11:00

AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi –Dursun GÜRLEK / Yazar – Şehir Ve Medeniyet
***
ÜSKÜDAR ÇİNİLİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati – 1-2-3 Anaokulu Öğrencileri ile.

11:30

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Kütüphane Tanıtımı – İSMEK Kursiyerlerine Küçükçekmece İlçe Halk Kütüphanesi Tanıtımı
***
KADIKÖY AZİZ BERKER İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Okuma Etkinliği – Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Önünde Hep Birlikte Kitap Okuyoruz.

13:00

Çalıştay
Kütüphanede Hiç Oyun Olur Mu? – Oyun Atölyeleri Öykü Atölyesi-Söz Küçüğün Çocuk Hakları Oyunu-Neden Olmasın : Oyunlarla Toplumsal Cinsiyete Duyarlılık
Moderatör Hilal Çuhadar
Konuşmacılar: Hilal Çuhadar, Canan Akkol, Rayife Ayna
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: İbrahim Türker Kütüphanesi
Adres: Büyükşehir Mahallesi Seven Sokak No1 Beylikdüzü / İSTANBUL

13:00

BAHÇELİEVLER SİYAVUŞPAŞA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
-Kütüphane Bahçesinde Kitap Okuyoruz
İletişim: Neşe DÖNEK (0212 441 9559)
***
MİMAR SİNAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Ödül Töreni – En Çok Kitap Okuyan Üyelerimizin Ödüllendirilmesi

13:30

MİMAR SİNAN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Şafak ERGÜN/ Yazar, Şair
***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Yarışma – Kullanıcılarla Fıkra Anlatım Yarışması
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)

14:00

Konferans
STK Kütüphanelerinde Sayısallaştırma Çalışmalarının Önemi
Konuşmacı : Doç. Dr. Işıl İlknur Sert
Düzenleyen ÇEKÜL Vakfı
Yer: ÇEKÜL Vakfı
AdresEkrem Tur Sokak No:8 Beyoğlu -2122496464

14:00-16:00

Çalıştay
Akademik Kütüphanelerde Sosyal Medya Çalışmaları : Sosyal Medya Politikası Çalıştayı
Konuşmacılar
İpek Yarar, Asistan Kütüphaneci, MEF Üniversitesi Kütüphanesi
Emre Hasan Akbayrak, Kütüphane Müdürü, Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesi Sema
Çelikbaş, Uzman Kütüphaneci, İstanbul Teknik Üniversitesi Mustafa İnan Kütüphanesi Bahar Biçen
Aras, Teknik Hizmetler Birim Sorumlusu, MEF Üniversitesi Kütüphanesi
Düzenleyen: MEF Üniversitesi Kütüphanesi
Yer: MEF Üniversitesi A210
Adres: MEF Üniversitesi Ayazağa Cad. No:4 Maslak 34396 Sarıyer, İstanbul – 0 (212) 336 36 19

14:00

Bağış Koleksiyonlar ve Kütüphaneler: Prof. Anthony Bryer Koleksiyonu üzerine Konuşmalar.
Konuşmacılar:
Margaret Mullet,
Chris Harris,
Nikos Kontogiannis
Yer: Anamed Kütüphanesi
Adres: İstiklal Cad. No: 181 Merkez Han Beyoğlu-İstanbul

14:00

BEYAZIT DEVLET KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Konferans – Beşir AYVAZOĞLU / Yazar – Bir Kültür Merkezi Olarak Beyazıt
***
PENDİK İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
Pendik Süreyyapaşa İlkokulu Söyleşi – Sevim AK / Yazar

***
ÇATALCA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Saati– Ferhatpaşa Anaokulu İLE.
İletişim: Ufuk TUNCEL (0212 787 1893)
***
ORHAN KEMAL İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Söyleşi – Fatih ERDOĞAN / Yazar – Çocuk ve Kitap
***
SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Ödül Töreni
***
ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Film Gösterimi – Ali EMİRİ ve Mustafa GÜZELGÖZ (Eşekli Kütüphaneci Belgeseli)
***
AVCILAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi – Hacı TEKİN / Psikolog Aile Danışmanı – Dikkat Dağınıklığının Önlenmesi ve Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

15:00

Panel
Değişen Kütüphane Hizmetleri Işığında Yeni Yapılanmalar / Yaklaşımlar
Moderatör Doç. Dr. Ümit KONYA,İst. Üni. Bilgi ve Belge Yönetimi Böl. Öğr. Üyesi
Konuşmacılar: Yard. Doç.Dr. Gülten ALIR,Yıldırım Beyazıt Üni. Bilgi ve Belge Yönetimi Öğr. Üyesi- Doç.Dr.Ümit KONYA,İst. Üni.Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğr. Üyesi-selim SENİN,Mimar
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi
Yer: Barış Manço Kültür Merkezi
Adres: Caferağa Mah.Moda Cad.Nail Bey Sk.(Caferağa Spor Salonu yanı)Kadıköy/İst.

15:30

FATİH REFİK HALİT KARAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRLÜĞÜ
-Müzik Dinletisi

18:30

Söyleşi
Bir Yazar Bir Kütüphaneci Bir Sahaf: “Raflar Arasında Yaşamak”
Moderatör: Erdal IŞIK
Konuşmacılar: Sevin Okyay, Tûba Karatepe, E. Nedret İşli
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Yer: TESAK Konferans Salonu
Adres: Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No: 2/3 Beşiktaş İskelesi Karşısı, Kadıköy
0216 337 86 54-55

19:00

Gala Yemeği

53. Kütüphane Haftası Gala Yemeği

Yer: Gazeteciler Cemiyeti Lokali

Adres: Mollafenari Mahallesi, kat 4, Türk Ocağı Cd. No:3, 34122 Fatih/İstanbul


Katılımcıların, “https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDcfUDzpbMbQmDpaIz7Pzwjo7RZlnjdOXCsnZadSZpmJtpsQ/viewform adresdeki formu doldurması gerekmektedir.

10:00-16:00

Atölye Çalışması
Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Atölyesi
Bahar BİÇEN ARAS, Teknik Hizmetler Birim Sorumlusu, MEF Üniversitesi
İpek YARAR, Asistan Kütüphaneci, MEF Üniversitesi
Ramazan ÇELİK, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Birim Sorumlusu, MEF Üniveristesi
Düzenleyen: MEF Üniversitesi Kütüphanesi
Yer: MEF Üniversitesi Kütüphanesi
Adres: MEF Üniversitesi Ayazağa Cad. No:4 Maslak 34396 Sarıyer, İstanbul – 0 (212) 395 36 44

12:00

ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Söyleşi–Fatih ERDOĞAN / Yazar
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

13:00

Konferans
Kütüphane Ödül Töreni Ve Özgür Ayraçlar Kütüphane Kulübü Lansman Toplantısı
Moderatör Hilal Çuhadar
Konuşmacılar: Ekrem İmamoğlu -Beylikdüzü Belediye Başkanı, Leyla Ünver-Başkan Yardımcısı, Fidan Gül-Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü- Hilal Çuhadar-Kütüphane Sorumlusu
Düzenleyen: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yer: Beylıcıum Erol Günaydın Sahnesi
Adres: Büyükşehir Mah. Belediye Cad. No.22 Beylıcıum 2. Kat Beylikdüzü-İstanbul

14:00

Söyleşi
Bir Evin Sınırlarında ve Ötesinde: Kitap Koleksiyonerliği
Moderatör: Erdal IŞIK
Konuşmacılar: Osmantan Erkır, N. Rifat Bali, Prof. Dr. A. Oğuz İcimsoy
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Yer: TESAK Konferans Salonu
Adres: Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No: 2/3 Beşiktaş İskelesi Karşısı, Kadıköy
0216 337 86 54-55

14:00

Konferans
Hacıbeyzade Ahmet Muhtar’ın İstanbul Kütüphaneleri Raporu
Konuşmacı: Prof. Dr. Tuba Çavdar Karatepe
Düzenleyen: Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi
İAE Arka Oda Konferans Salonu
Adres: Meşrutiyet Cad. No: 47 Tepebaşı-Beyoğlu/ İSTANBUL – 0212 334 09 00

14:00

Okuma Saati
Okul öncesi öğrencilere okuma saati
Elif BÜYÜKKARA
Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Yer: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Adres: Piri Mehmet Paşa Mah.Şerif Sok.No:23/B Silivri – 0212 728 94 96

14:00

AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ
-Şiir Atölyesi –Adnan ÖZER / Şair – Resimsel Ve Kavramsal Düşünce Yoluyla Temiz Şiir
-Şiir Atölyesi – OKTAY TAFTALI / Şair – Yeniden Üretim Tekniğiyle Şiir Yazmak
İletişim: Tuncay DOĞAN (0212 520 2081)
***
SİLİVRİ İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Masal Dinletisi
İletişim: Hilal DAŞGIN (0212 728 9496)

14:00-17:30

53. Kütüphane Haftası Okul Kütüphanecileri Derneği Etkinlik Günü Programı

14.00 – Açılış Konuşması

Seminer: Okul Kütüphanecileri Deneyim Paylaşımları

14.10- “21. yüzyıl becerilerini kazandıran ve yaşatan kütüphane”
Konuşmacılar: Günay Yıldız Yılmaz ve Nurcan Zenginer / Terakki
Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki İlkokulu

15.00- İlkokul Öğrencilerine Araştırma Becerileri
Kazandırma

Konuşmacı: Filiz Yüksel İleri / Marmara Eğitim Kurumları

15.40- Forum: Üçüncü Mekan Olarak Kütüphane Tasarlamak
Moderatör ve Sunuş Yrd. Doç Dr. Güssün Güneş / M.Ü. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü

16.30- “Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri” 2017 -Töreni
Plaket sunumu ve ödül alan kişi ve kurumların konuşması

17.30- Söyleşi-Atölye Onur Caymaz ile Yaratıcı Okurluğa Giriş:
Okumak Hiçbir İşe Yaramaz!”

*Etkinlik katılımcılarına Seminer-Forum ve Atölye katılım sertifikaları verilecektir.

**Tüm etkinlikler Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Sanat Evi – Abidin Dino Salonu’nda gerçekleşecektir.

Adres: Halide Edip
Adıvar Mahallesi, Darülaceze Caddesi
9/1 Şişli / İstanbul.
Tel. : +90 (212) 252 63 14-15

16:30

Seminer
Üretim Çağında Kütüphanenin Rolü: 21. Yüzyılın Kütüphaneleri Nasıl Olmalı?
Moderatör: Cenk Esiner
Konuşmacılar: Bager Akbay, Arş. Gör. Özgür Polat
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Yer: TESAK Konferans Salonu
Adres: Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No: 2/3 Beşiktaş İskelesi Karşısı, Kadıköy
0216 337 86 54-55

15:00

ADALAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ
-Tiyatro Gösterisi– ‘Mehmet Akif Ersoy’ Yönetmen: Osman ALBAYRAK – Yazan: Ali ÇAKIR Oynayan: Savaş SEZER
İletişim: Ceren ALPTÜRKAN (0216 382 4265)

********************************************************************

08:30

Sergi
Kitap Sergisi
Ahmet KAYA
Düzenleyen: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
Yer: Silivri İlçe Halk Kütüphanesi
AdresPiri Mehmet Paşa Mah.Şerif Sok.No:23/B Silivri – 0 212 728 94 96

12:00

Atölye
Çiğdem Odabaşı ile Yaratıcı Okuma atölyesi
Düzenleyen: Çiğdem Odabaşı
Yer: SALT Araştırma
Adres: SALT Galata Bankalar Cad. No: 11 Karaköy İstanbul – 0212 334 22 00

Bu sayfayı paylaşın

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • RSS
Email
Print