“BİR EKSİĞİ DE SEN TAMAMLA”

2019 yılında Ardahan ili Çıldır ilçesinde yer alan Kurtkale Köyü Orta Okulu için Türk Kütüphaneciler Derneği Kampüs İstanbul ve SEV Amerikan Koleji ile başlatmış olduğumuz projemizi, pandeminin araya girmesine rağmen sonuçlandırmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

2016 yılında trafik kazasında aramızdan ayrılan üniversitesi öğrencisi Feride Büşra Taşlı 'nın adını yaşatmak üzere yola çıktık. Ailesinin "Nino" olarak adlandırdığı Büşra'ın kütüphanesinde kitaplar memleketindeki yeni "Ninolara" ışık olup öğrenimlerini tamamlamada destek olacaktır.

Feride Büşra Taşlı' nın annesi Halide Taşlı kütüphanenin kurdelesini kestikten sonra kızı adına yapılan özel tasarım ekslibris ile kitapları mühürledi. Açılış töreninin devamında ise Feride Büşra Taşlı’nın ablası Buket Taşlı, Kurtkale Köyü Ortaokulu müdür vekili Olgun Ağdemir, SEV Amerikan Koleji Kütüphane Sorumlusu Neslihan Aksu ile Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi temsilcisi Salih Aydın ile birlikte okul bahçesine fidan dikerek gelecek nesillere örnek olmanın ve güzel bir armağan bırakmanın mutluluğunu yaşadılar.

Kütüphanenin tüm ihtiyaçlarının karşılanmasında emeği geçen Iron Mountain, Jotun Boya ve adını sayamadığımız destekçilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir Eksiği Tamamlamaya devam edelim… Yeni projelerde buluşmak dileğiyle.

Bizi Takip Edin